Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Smyčcové kvarteto Precordi vzniklo kolem roku 2002 v Horním Jelení. Prvotním záměrem bylo nacvičit spolu se sólisty a sborem Rybovu Půlnoční mši – v té správné atmosféře, tedy v podání zmrzlých amatérů a rozladěných varhan.  

Protože některým hráčům nadšení vydrželo až do posvícení dalšího roku, kolegium hudebníků složené ze smyčců a dechových nástrojů nacvičilo na posvícenský koncert díla klasických skladatelů. 

Schopný dirigent a sbormistr Jakub Stratílek po další roky dodával vlastní, nebo upravené skladby, ze kterých se zrodila několikaletá spolupráce smyčcového kvarteta a ženského sboru Canto ex Corde.

„Smyčcové jádro“ hudebního tělesa se začalo scházet pravidelně a prozkoumávat moře materiálu, který byl pro kvarteto napsán. Základním kamenem byla díla Mozarta, skladby období baroka a renesance, Bachovy fugy ale i skladby pozdějších autorů – Jana Kuzníka a jiných.  

V současné době se snažíme proniknout i do hudby populární, melodií různých národů, filmové a muzikálové hudby apod. V rámci našich zkoušek se nebojíme použít i různé alternativní způsoby hry, jako například originální vydrnkání tónů korkovými špunty od vína na lahvové vývrtce.

Hrajeme s radostí a od srdce při různých příležitostech, např. koncerty klasické hudby, vernisáže, firemní rauty a jiné slavnostní události a obřady. Máme za sebou i realizaci zajímavých projektů, jako jsou večerní romantické koncerty při svíčkách, koncerty spojené s recitací, projekcí fotografií, ale i koncerty populární hudby v netradičním spojení s bicími. Máme zkušenosti i z různých festivalů a jiných „zvučených“ akcí.

V současné době nás můžete slyšet v tomto složení:

Tereza Bahníková

1.housle

 Markéta Nováková (Kalibánová)

2.housle

 Irena Konvalinková

viola

 Barbora Mádrová

violoncello

 

Děkujeme našim vzácným hostům a hudebním kamarádům, se kterými nám bylo ctí spolupracovat:

Petr Nouzovský - violoncello

Kristina Fialová - viola

Zdeňka Krebsová - housle

Pavla Stratílková - zpěv

Jakub Stratílek - hudební úpravy, varhany, klavír

Aleš Svoboda - bicí